Laura Lähdekorpi on ensimmäinen SoPan miesten edustusjoukkueessa pelaava nainen: ”Kunhan saa pelata niin se on itselleni tärkeintä”
"Maailman taso on täällä" — Levin freeski-laskijoilla hienoa kisamenestystä: Katso videot kotikisojen ilmavista hypyistä!
Sodankyläläinen Joni Iivari innostui kädenväännöstä 11 vuotta sitten – Pian hän kisaa Euroopan mestaruudesta
16-vuotias Heli Luiro on yksi ikäluokkansa parhaista painijoista: ”Maton ulkopuolella me ollaan kaikki kavereita”
”Vaikka pelkää kipua, niin ei tässä usein satu” – 16-vuotias Heli Luiro on yksi ikäluokkansa parhaista painijoista
Lauantaina hallissa satoi, sunnuntaina Aleksi Karppinen oli liekeissä – kahden voiton erikoinen tuplapeliviikonloppu vei KeKin pudotuspeleihin kolmossijalta
Näin kevät etenee Lapissa tavallista vähälumisemman talven jälkeen – katso lukijoiden lähettämiä kuvia
”Tuntuu kaukaiselta, että täällä tuhotaan, niin Amazonilla korvataan se tuho” – Sodankyläläiset pohtivat Sakatin kaivoksen haittojen korvaamista